В Ірані назвали нову причину катастрофи літака МАУ

В Ірані заявили, що катастрофа літака Boeing-737 компанії «Міжнародні авіалінії України» була викликана неправильним налаштуванням системи протиповітряної оборони. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на доповідь Організації цивільної авіації Ірану.

Об этом сообщает DEDAL

Раніше Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт. За новою версією, причиною пуску ракети став технічний збій через неправильне налаштування системи.

«Один з комплексів ППО Тегерана був переміщений. Це призвело до зміни його географічного положення та напрямку», — йдеться у повідомленні.

Там зазначили, що «після переміщення не було виконане переналаштування». Згідно з доповіддю, через неправильне налаштування система помилково впізнала літак як об’єкт, що рухається з південно-західного напрямку в бік Тегерана.

Водночас насправді літак вилітав з іранської столиці, а не наближався до неї.

Нагадаймо, 8 січня в Іранські ППО збили літак рейсу PS 752 «Тегеран – Київ» авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), в результаті катастрофи загинули 176 людей.

11 січня влада Ірану визнала, що іранські військові помилково збили літак МАУ. Відповідальність за це взяв на себе Корпус вартових ісламської революції – військова гілка виконавчої влади Ірану.

Іран тривалий час не віддавав бортові самописці збитого літака для розшифрування, пояснюючи це тим, що вони пошкоджені. Зрештою Іран відмовився передавати їх Україні, але передав Франції.

Про готовність виплатити компенсацію сім’ям жертв авіакатастрофи літака «Міжнародних авіаліній України» Іран висловив ще 22 червня. Вже 2 липня Україна ініціювавала підписання меморандуму про початок переговорів щодо компенсації. Канада, Афганістан, Велика Британія і Швеція підтримали ініціативу.Джерело статті: “https://zaxid.net/v_irani_nazvali_novu_prichinu_katastrofi_litaka_mau_n1504897”