Кримськотатарського активіста Бекірова перевели в медсанчастину СІЗО

Бекіров страждає на діабет і переніс операцію на серці

Кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого російські силовики затримали на окупованому півострові за підозрою в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки, перевели в медсанчастину СІЗО. Про це заявив у "Фейсбуці" адвокат політв’язня Іслям Веліляєв, повідомив телеканал ATR.

"Щойно мені стало відомо, що мого підзахисного Едема Бекірова перевели в медсанчастину. Це маленька перемога, приємна новина для його родини й усіх, хто за нього хвилюється", – поінформував адвокат.

Зараз повідомлення про переведення Бекірова в медсанчастину на сторінці адвоката немає.

Інформацію про переведення Бекірова в медсанчастину підтвердив у "Фейсбуці" журналіст Антон Наумлюк.

"Бекірова... перевели з камери в медчасанчастину ізолятора. Координатора "Кримської солідарності", фігуранта справи Хізб ут-Тахрір Сервера Мустафаєва, який перебував із ним у камері і надавав йому допомогу, перевели в іншу камеру, але також двомісну, для продовження ізоляції", – написав він.


https://www.facebook.com/anton.naumliuk/posts/2408916675809925

Бекірова затримали в грудні 2018 року, йому інкримінують поширення і транспортування 12 кг тротилу і 190 бойових набоїв. Його адвокат Олексій Ладін зазначав, що Бекіров через стан здоров’я фізично не міг підняти сумку з такою вагою. В активіста цукровий діабет, ампутовано ногу, нещодавно він переніс операцію на серці.

4 березня уповноважений із прав людини в РФ Тетяна Москалькова під час зустрічі з українським омбудсменом Людмилою Денісовою заявила, що Бекіров не скаржиться на здоров’я.

18 березня адвокат Бекірова повідомив, що той збирається оголосити голодування.

20 березня Веліляєв написав у Facebook, що його підзахисний перебуває у дуже важкому стані.

"Неприпустимість утримання Бекірова в СІЗО ми неодноразово озвучували в судових засіданнях, скаргах, клопотаннях тощо, однак, на жаль, наші звернення залишено без задоволення. Такі обставини дають підстави говорити про системний тиск на мого підзахисного. Фактично це тортури", – заявив він.


https://www.facebook.com/islyam.velilyaev/posts/2554317474640667


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/krimskotatarskogo-aktivista-bekirov-pereveli-v-medsanchastinu-sizo-824864.html”